Implantáty

implantát - ilustrační foto
implantát - ilustrační foto


Chybí vám jeden nebo více zubů? Nechcete ničit okolní zuby náhradou konvenční protetikou - tj. broušením zubů pod můstek? Máme pro vás řešení - náhrada zubu / zubů dentálním implantátem. Implantát si u nás můžete vybrat dokonce od více výrobců, záležíj na vašich preferencích a potřebách.


Implantát vs. zub
Implantát vs. zub


Co je to vlastně zubní implantát? Jedná se o umělou náhradu zubu. V užším slova smyslu se jedná o cylindrický válcovitý "šroubek", vyrobený obvykle z titanu a různých biokompatibilních příměsí. Tento "šroubek" - fixtura implantátu nahrazuje kořen původního zubu a implantuje se na jeho původní místo. Do implantátu se po vhojení našroubuje pilíř s korunkou a tvoří jeden funkční celek.

můstek nesený implantáty
můstek nesený implantáty
před a po zavedení implantátu v estetické oblasti
před a po zavedení implantátu v estetické oblasti

Ošetření implantátem předchází klinické a rentgenologické vyšetření. Základním předpokladem pro dlouhodobě fungující implantát, je správně prováděná domácí ústní hygiena (používání mezizubních kartáčků je nezbytné - ostatně toto platí i bez zavedéno implantátu).


Vlastní zákrok je pak zahájen znecitlivěním operované oblasti, následuje bezbolestné zavedení implantátu. Pokud je v místě budoucího implantátu nedostatek vlastní kosti, doplní se kost umělá. V závislosti na typu implantátu, se nechá kost vhojit (integrovat). Tato doba je cca 2-3 měsíce. Po této době zhotovíme otisky, na jejichž základě v laboratoři vyrobí korunku. Ta se spolu s pilířem našroubuje do zavedeného implantátu. Vznikne tak jeden funkční celek.

V případě, že chybí více zubů, lze více implantátů spojit můstkem, není proto nutné zavádět pod každou korunku jeden implantát. Na celou čelist je obvykle potřeba 5 - 6 implantátů

RTG implantátu
RTG implantátu